7 cech dobrego protetyka

Opracowywaniem oraz naprawę protez, a także aparatów zębowych zajmuje się protetyk. W swojej pracy bazuje głównie na zdjęciach RTG i wyciskach zębów pacjentów.  Jest przede wszystkim wyspecjalizowanym technikiem dentystycznym współpracującym z gabinetami stomatologicznymi. Czym się kierować, aby wybrać najlepszego protetyka?

Charakterystyka dobrego protetyka

W pracowni protetycznej mogą wykonywać obowiązki technicy dentystyczni, którzy ukończyli studia wyższe na tym kierunku. Podczas nauki poznają zagadnienia z wielu dziedzin jak m.in. anatomia, fizjologia czy epidemiologia. Odbywają także praktyki, w których trakcie wykorzystują zdobytą wiedzę. Dobry protetyk, dostępny na terenie Jaworzna wyróżnia się wieloma cechami. Przede wszystkim jest:

  1. Kompetentny – posiada odpowiedni poziom wiedzy oraz stale ją poszerza poprzez różnego typu kursy czy szkolenia.
  2. Precyzyjny, gdyż od dokładności, z jaką wykonuje protezę bądź aparat zależy komfort użytkowania pacjentów, którzy będą je nosić.
  3. Skoncentrowany na swoich obowiązkach.
  4. Dobrze zorganizowany pod względem czasu — wykonuje zlecenia w terminie.
  5. Cierpliwy podczas współpracy z pacjentem.
  6. Świetne zorientowany w innowacyjnych technologiach, dzięki czemu sprawniej i szybciej wykonuje aparaty ortodontyczne oraz protezy zębowe.
  7. Osobą o doskonałym wzroku, szczególnie jeśli chodzi o ostrość, a także zdolność rozróżniania barw. Ma to szczególne znaczenie, gdyż każde uzębienie wyróżnia się odmienną kolorystką i trzeba bardzo dokładnie i umiejętnie dobrać właściwy kolor.

Jeżeli szukasz dobrego protetyka, zapraszamy do nas. Zapoznaj się z dokładną ofertą naszego gabinetu stomatologicznego, w którym gwarantujemy wysoki poziom opieki oraz leczenia, świadczonego przez doświadczonych specjalistów.

Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu