Blog ekspertów

Mamy nadzieję, że nasze teksty będą dla Was drogowskazem w decyzjach dotyczących leczenia stomatologicznego. Dzielimy się wiedzą, odkłamujemy mity dotyczące stomatologii, dajemy Wam przykłady z przeprowadzonych zabiegów wśród naszych Pacjentów.

Przeciwskazania do leczenia kanałowego

Zawsze powtarzam, że jeżeli tylko jest to możliwe, należy ratować chory ząb. W ogromnej liczbie przypadków przeprowadzone przeze mnie leczenie kanałowe umożliwiło moim pacjentom zachować własny ząb/ zęby, a prawidłowa, szczelna odbudowa pozwoliła odzyskać zarówno ich funkcję, jak i estetyczny wygląd. Niestety nie zawsze i nie w każdym przypadku leczenie endodontyczne jest zalecane, a zdarza się, że jest zwyczajnie niemożliwe.

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 15 maja 2023
Endodoncja Zdrowie
Diagnostyka w leczeniu kanałowym

Diagnostyka w leczeniu kanałowym jest podstawą. Piszę ten artykuł, bo chcę zwrócić uwagę na bardzo ważne jej części, tj. wywiad, badanie, a także samo przygotowanie pacjenta przed wizytą. Liczę też na to, że ten artykuł sprawi, że pacjenci częściej zaczną odwiedzać gabinet profilaktycznie, dużo wcześniej niż dopiero wtedy, gdy pojawi się ból. Jeśli czytają Państwo ten artykuł, warto się nad nim pochylić, ponieważ wiedza w nim zawarta może również sprawić, że samo leczenie będzie skuteczniejsze i bardziej komfortowe.

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 03 kwietnia 2023
Endodoncja Zdrowie
Co dalej po leczeniu kanałowym?

Odbudowa zębów po leczeniu kanałowym jest zabiegiem trudnym. Wiąże się z rekonstrukcją utraconych tkanek zęba, co w praktyce wymaga od lekarza nie tylko wiedzy, ale również sporego doświadczenia. Warto jednak podjąć to wyzwanie, ponieważ dobrze wyleczony kanałowo i odbudowany ząb może posłużyć pacjentowi jeszcze wiele lat.

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 05 stycznia 2022
Endodoncja Protetyka
Leczenie kanałowe

Kiedy bakterie zaatakują ząb, tworząc ubytek próchnicowy, a potem docierają do jego komory, tj. do miejsca, gdzie znajdują się naczynia, nerwy, tkanki żywe, czyli do tzw. miazgi, powodują stan zapalny (który objawia się chociażby bólem zęba) - wtedy konieczne jest leczenie kanałowe. W stomatologii takie leczenie nazywamy leczeniem endodontycznym.

Autor: lek. dent. Iwona Gurgul
Data publikacji: 14 grudnia 2021
Endodoncja
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu