Blog ekspertów

Mamy nadzieję, że nasze teksty będą dla Was drogowskazem w decyzjach dotyczących leczenia stomatologicznego. Dzielimy się wiedzą, odkłamujemy mity dotyczące stomatologii, dajemy Wam przykłady z przeprowadzonych zabiegów wśród naszych Pacjentów.

Kiedy warto rozważyć wstawianie zębów na implantach?

Wstawianie zębów na implantach to innowacyjna metoda stomatologiczna, która umożliwia odbudowę brakujących zębów w sposób trwały i estetyczny. Ten zaawansowany zabieg chirurgiczny może być rozważany przez osoby, które straciły jeden lub kilka zębów z różnych powodów, od urazów po choroby. Decyzja o wstawieniu implantów wymaga jednak rozważenia wielu czynników, zarówno medycznych, jak i osobistych.

Data publikacji: 22 marca 2024
Implantologia
Czy implanty zębów mogą się poluzować? Co zrobić w takiej sytuacji?

Implanty zębów są innowacyjnym rozwiązaniem w stomatologii, zapewniając trwałe i naturalne zastępstwo dla utraconych zębów. Jednakże, jak każda procedura medyczna, także ta nie jest pozbawiona potencjalnych komplikacji. W tym artykule przyjrzymy się możliwości poluzowania się implantów, oraz omówimy, co można zrobić w sytuacji, gdy pacjent zauważy tego rodzaju problem.

Data publikacji: 29 lutego 2024
Implantologia
Czy implanty zębów wpływają na komfort jedzenia i mówienia?

Implanty zębów to nowoczesne rozwiązanie w stomatologii, które umożliwia zastąpienie utraconych zębów trwałymi protezami. Jednak wielu pacjentów zastanawia się, czy implanty wpływają na komfort podczas jedzenia i mówienia. W tym artykule przyjrzymy się tej kwestii bliżej, analizując, w jaki sposób implanty mogą wpływać na codzienne funkcje jamy ustnej.

Data publikacji: 22 lutego 2024
Implantologia
Jak długo trwa proces gojenia się po zabiegu implantacji zębów?

Proces implantacji zębów to innowacyjna metoda odbudowy uzębienia, która odgrywa kluczową rolę w przywracaniu funkcji i estetyki jamy ustnej. Po przeprowadzeniu zabiegu implantacji pacjenci często zadają pytanie dotyczącego czasu, jaki jest potrzebny na pełne gojenie się i osiadanie implantów. Niniejsze opracowanie skupi się na czasie, jaki może być wymagany w procesie rekonwalescencji po zabiegu implantacji zębów.

Data publikacji: 31 stycznia 2024
Implantologia
Porównanie metod leczenia braków zębowych: implanty czy mosty protetyczne?

Braki zębowe to powszechny problem zdrowia jamy ustnej, który może wpływać nie tylko na estetykę uśmiechu, ale także na funkcje żucia i ogólną jakość życia pacjenta. Istnieje kilka metod leczenia tego rodzaju deficytów, z których dwie najpopularniejsze to implanty dentystyczne oraz mosty protetyczne. Niniejsze porównanie przedstawi różnice między implantami a mostami protetycznymi, pomagając pacjentom podjąć bardziej świadomą decyzję w zakresie leczenia braków zębowych.

Data publikacji: 22 stycznia 2024
Implantologia
Kiedy warto rozważyć wstawianie zębów na implantach?

W dzisiejszych czasach, technologie stomatologiczne umożliwiają przywracanie funkcji zgubionych zębów w sposób bardziej trwały i naturalny niż kiedykolwiek wcześniej. Jedną z innowacyjnych opcji jest wstawianie zębów na implantach, co staje się coraz bardziej popularne w dziedzinie stomatologii. Warto zastanowić się, kiedy taka procedura może być odpowiednia i jakie korzyści przynosi pacjentom.

Data publikacji: 29 grudnia 2023
Implantologia
Jak wygląda zabieg zakładania implantów zębów?

Jedną z najnowocześniejszych metod uzupełnienia braków w uzębieniu jest zabieg zakładania implantów zębowych. Pozwala przede wszystkim na przywrócenie estetyki uśmiechu. Dowiedz się, jak dokładnie przebiega proces implantacji.

Data publikacji: 21 lipca 2023
Implantologia
Implant zębowy - czy warto się na niego zdecydować?

Aktualnie coraz więcej osób zwraca uwagę na estetykę swojego uzębienia. Protetyka stomatologiczna jest dziedziną wciąż rozwijającą się i oferującą coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Wśród nich zainteresowaniem cieszą się implanty zębowe będące alternatywę dla tradycyjnych protez. Przeczytaj, czy warto się na nie zdecydować.

Data publikacji: 30 czerwca 2023
Implantologia
Z czego zrobiony jest implant zęba?

Implanty zębowe pozwalają szybko uzupełnić ubytki w uzębieniu, które dla wielu osób są prawdziwym kompleksem. Takie elementy powstają z materiałów idealnie imitujących prawdziwe szkliwo. Jakie surowce wykorzystuje się do produkcji implantów zębowych? Z czego składają się elementy wypełniające ubytki w uzębieniu?

Data publikacji: 15 czerwca 2023
Implantologia
Wszystko, co należy wiedzieć przed zdecydowaniem się na implant zęba

Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań wśród osób, które w wyniku choroby, urazu bądź starzenia straciły zęby, są implanty. Jednakże przed podjęciem decyzji o ich wstawieniu warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Poznaj najważniejsze informacje o implancie zęba oraz jego rodzajach.

Data publikacji: 25 maja 2023
Implantologia
Braki zębowe. Leczenie implantologiczne

Aby wszczepić implant, konieczna jest odpowiednia ilość tkanki kostnej, która zapewni jego dobrą stabilizację. Kości musi być odpowiednio dużo wokół implantu dla zapewnienia wystarczającego jej ukrwienia. To warunek bezpiecznej i udanej implantacji. 

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 20 grudnia 2022
Chirurgia Implantologia Zdrowie
Mosty czy implanty?

Przed podjęciem decyzji, jakie uzupełnienie zastosujemy, konieczna jest dokładna ocena warunków zaistniałych w jamie ustnej. Przeprowadzamy wywiad z Pacjentem w kierunku chorób ogólnoustrojowych lub używek, które mogą utrudnić przeprowadzenie wybranego zabiegu. Ten pierwszy krok - całościowa, rzetelna diagnostyka będzie podstawą dla lekarza, by zdecydować o dalszym leczeniu Pacjenta.

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 28 lutego 2022
Implantologia Protetyka
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu