Technologie wspierające leczenie

Stomatologia jak i inne dziedziny medycyny rozwijają się dziś niezwykle szybko. Z perspektywy lekarza-dentysty, który swoją pracę wykonuje już od wielu lat, mam możliwość obserwowania jak zmieniały się sprzęt, narzędzia, materiały, a tym samym możliwości leczenia Pacjentów. Nowoczesne technologie zasadniczo ułatwiają nam dziś przeprowadzanie zabiegów, o których nie moglibyśmy nawet pomarzyć jeszcze kilka lat temu. To niezwykle budujące.

Nowoczesna stomatologia

Nowoczesna stomatologia

Kiedy kilka lat temu otwierałem gabinet Karp Med wiedziałem, że podstawę jego funkcjonowania musi stanowić rzetelny zespół, a także najwyższa jakość usług poparta specjalistycznym sprzętem stomatologicznym.

Jednocześnie zdawałem sobie sprawę, biorąc pod uwagę szybkość zmian dotyczących technologii medycznych, że tylko systematyczna nauka i szkolenia pozwolą nam tę wizję zrealizować. W trosce, by nasi Pacjenci czuli się w gabinecie bezpiecznie i komfortowo, dbamy, by ich leczenie było wykonywane przy użyciu najlepszego sprzętu i narzędzi. 

Jestem naprawdę dumny, że nasz gabinet dzięki wieloletniej pracy, jasno wytyczonym celom, a także konsekwencji może dziś zaoferować swoim Pacjentom skuteczne leczenie na najwyższym poziomie.

 

 

Technologie w Karp Med

W leczeniu naszych Pacjentów wykorzystujemy tomograf komputerowy, który ma kluczowe znaczenie w diagnostyce, planowaniu zabiegów oraz w obserwacji pozabiegowej. Badania tomografii wykonujemy w gabinecie, umożliwiając przeprowadzenie całego leczenie w jednym miejscu.

Większość zabiegów wykonujemy przy użyciu mikroskopu. W leczeniu kanałowym wymagającym odpowiedniego doświetlenia i powiększenia pola zabiegowego mikroskop znacznie wspomaga naszą pracę.

Korzystamy ze znieczulenia komputerowego, które szczególnie sprawdza się u Pacjentów mających długę przerwę w leczeniu. Znieczulenie komputerowe, mające przyjazny w wyglądzie "długopis", a nie tradycyjną, źle kojarzącą się igłę znakomicie zdaje egzamin również u dzieci.

Przy specjalistycznych zabiegach, zwłaszcza tych dotycząch chirurgii kości wykorzystujemy urządzenie VarioSurg3Regenerację i gojenie wspiera używana przez nas wirówka PRF.

Technologie w Karp Med

Zmieniło się też wiele w kwestii leczenia estetycznego. Dzięki m.in. Cyfrowemu Projektowaniu Uśmiechu (Digital Smile Design) Pacjent może zobaczyć na ekranie komputera swój wymarzony uśmiech, zanim jeszcze podejmie decyzję o planowanym leczeniu. Nowoczesna diagnostyka i planowanie to naprawdę duży krok w stomatologii, który, jak zauważam w wielu przypadkach, zasadniczo zwiększają motywację, a także świadomość wielu osób podejmujących kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy dziś w stanie zaplanować zabiegi naszych Pacjentów w sposób bezpieczny i przewidywalny. Współpraca Pacjenta, lekarza-stomatologa i technika (pracowni protetycznej) daje dziś możliwości nie tylko skutecznego leczenia, ale także pięknych efektów estetycznych.

 

Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu