Przypadki

Metamorfozy Pacjentów

Przypadki Pacjentów

Zobacz, jak zmieniły się uśmiechy naszych Pacjentów. 

Estetyczna korekta uśmiechu. Metoda flow injection

Cel Pacjenta: estetyczny uśmiech; Pacjentowi szczególnie zależało na poprawie koloru oraz kształtu startych brzegów siecznych.

Leczenie: zaproponowaliśmy bezinwazyjną poprawę estetyki metodą flow injection. Przygotowaliśmy projekt uśmiechu, który Pacjent mógł ocenić na wydrukowanym modelu oraz w formie cyfrowej jeszcze przed podjęciem leczenia. Odbudowa kompozytowa dotyczyła zębów górnych w odcinku przednim (od kła do kła) i została wykonana na jednej wizycie.

Praca: lek. dent. Iwona Gurgul

Poprawa estetyki uśmiechu. WAX UP cyfrowy

Cel Pacjenta: estetyczny uśmiech, proste zęby.

Badanie: starte zęby, niewielkie stłoczenia zębów.

Leczenie: poprawę estetyki uśmiechu poprzedziliśmy projektem cyfrowym WAX UP, który stał się wizualną podstawą do planowanych zmian. Niewielkie stłoczenia w uzębieniu wyprowadziliśmy, stosując nakładki orotodontyczne. Zęby zostały odbudowane za pomocą kompozytu (bonding) bezpośrednio w jamie ustnej Pacjentki.

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Leczenie protetyczne poprzedzone odbudową tymczasową

Cel Pacjenta: poprawa estetyki uśmiechu.

Badanie: liczne braki zębowe, mocno starte zęby boczne.

Leczenie: najpierw wykonaliśmy leczenie przygotowawcze zębów, które tego wymagały: w tym leczenie kanałowe zębów w odcinkach bocznych oraz leczenie periodontologiczne. Estetykę uśmiechu poprzedziła odbudowa tymczasowa, która pozwoliła Pacjentce przyzwyczaić się do nowego uśmiechu, a także komfortowo przejść cały proces leczenia. Ostatecznie na zębych przednich zastosowaliśmy most cyrkonowy, a na zębach bocznych - odbudowę kompozytową, bezpośrednio w ustach pacjenta, tzw. bonding.

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Estetyczna korekta uśmiechu

Cel Pacjenta: poprawa estetyki uśmiechu, zdrowe zęby.

Badanie: braki zębowe w odcinkach bocznych, starte zęby przednie w obrębie żuchwy.

Leczenie: estetykę uśmiechu poprzedziliśmy leczeniem zachowawczym, następnie w odcinkach bocznych zastosowano uzupełnienia stałe - mosty porcelanowe, zęby przednie - odbudowa bezpośrednia w jamie ustnej kompozytem (bonding).

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Odzyskany uśmiech

Cel Pacjenta: wyleczenie zębów, poprawa estetyki uśmiechu.

Badanie: u Pacjentki występowała zaniżona wysokośc zwarcia, zęby starte, naturalny kolor zębów był szary, nieestetyczny; podczas uśmiechu zęby niewidoczne.

Leczenie: Pacjentka nie zgodziła się na stałe uzupełnienie protetyczne, a zależało jej na poprawie estetyki; leczenie polegało na przebudowie zwarcia metodą bezpośrednią kompozytem w jamie ustnej Pacjentki.

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Odzyskany uśmiech

Komfort uśmiechu

Cel Pacjenta: poprawa estetyki uśmiechu, Pacjentka przez wiele lat używała częściowej protezy ruchomej, która przestała spełniać swoje funkcje i była przyczyną dużego dyskomfortu.

Badanie: braki w uzębieniu.

Leczenie: u Pacjentki przeprowadzono leczenie endodontyczne, wymianę starych wypełnień kompozytowych, przeprowadzono deprogramację, ustalono relację centralną i przystąpiono do planowania uzupełnień stałych. Zaproponowano leczenie implantologiczne, na które Pacjentka nie wyraziła zgody i wykonano uzupełnienia stałe - mosty protetyczne: w odcinku przednim cyrkon, w bocznych metal licowany porcelaną.

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Odbudowa startych zębów

Cel Pacjenta: poprawa estetyki uśmiechu. Wyzwanie: krótki czas, Pacjent wyjeżdża za granicę.

Badanie: zaawansowany bruksizm, starte zęby w odcinku przednim i w odcinkach bocznych.

Leczenie: deprogramacja, przebudowa zwarcia, odbudowa adhezyjna (kompozytowa) dolnych i górnych zębów bezpośrednio w ustach Pacjenta.

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Odbudowa startych zębów

Symetria uśmiechu

Cel Pacjenta: wyleczenie zębów, poprawa estetyki uśmiechu. Wyzwanie: symetria odcinka przedniego.

Badanie: nieprawidłowy zgryz/ przesunięcie zębów spowodowane brakami zębowymi, starte zęby  w odcinku przednim i w odcinkach bocznych.

Leczenie: leczenie kanałowe zębów, deprogramacja, przebudowa zwarcia; ostatecznie w odcinkach bocznych wykonano protezę szkieletową na zasuwach, w odcinku przednim - odbudowa metalo-porcelanowa (metal licowany porcelaną).

Praca: lek. stom. Tadeusz Karp

Całkiem nowy uśmiech

Cel Pacjenta: wyleczenie zębów, poprawa estetyki uśmiechu.

Badanie: nieprawidłowy zgryz, braki zębowe w odcinkach bocznych, starte zęby w odcinku przednim i bocznych.

Leczenie: deprogramacja, przebudowa zwarcia, leczenie kanałowe zębów, ostatecznie: odbudowa adhezyjna (kompozytowa) dolnych i górnych zębów bezpośrednio w ustach Pacjenta.

Praca: lek. stom. Mateusz Jendrulek

Odświeżony uśmiech

Cel Pacjenta: poprawa estetyki uśmiechu.

Badanie: starte zęby w odcinku przednim i w odcinkach bocznych, braki zębowe w odcinkach bocznych.

Leczenie: odbudowa adhezyjna (kompozytowa) dolnych i górnych zębów bezpośrednio w ustach Pacjenta.

Praca: lek. stom. Mateusz Jendrulek

Estetyka uśmiechu

Periodontologia jako wsparcie zabiegów implantologicznych.

Zabieg augumentacji, odbudowa dziąsła zrogowaciałego po implantacji.

Leczenie: Przeszczep dziąsła zrogowaciałego u Pacjentki z implantami, z wykorzystaniem przeszczepu nabłonkowego, zabezpieczenie rany na podniebieniu z wykorzystaniem membrany PRF. W trosce o zdrowie naszych pacjentów dbamy nie tylko dobre warunki kostne, ale również o tkanki miękkie.

Praca: lek. stom. Marta Cieślik-Wegemund

Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu