Technologie

Nowoczesny gabinet

Wirówka PRF. Wsparcie zabiegów chirurgii stomatologicznej

Specjalistyczna wirówka IntraSpin

Co to jest PRF?

Co to jest PRF?

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to naturalny koncentrat płytkowy, który pozyskujemy z krwi własnej Pacjenta z pomocą specjalistycznej wirówki. Wykorzystanie do zabiegu krwi własnej Pacjenta jest w pełni bezpieczne, wyklucza ryzyko alergii, nietolerancji czy reakcji immunologicznych.

Fibryna bogatopłytkowa obfituje w czynniki wspierające regenerację organizmu. Obecność tych czynników przyspiesza gojenie, zwłaszcza podczas pierwszych, kluczowych 7 dni od zastosowania. Stąd szerokie wykorzystanie PRF w medycynie: w ortopedii, chirurgii rekonstrukcyjnej, medycynie estetycznej oraz w zabiegach stomatologicznych, m.in. w leczeniu implantologicznym czy chirurgii stomatologicznej.

Zastosowanie w stomatologii

Fibryna bogatopłytkowa stosujemy m.in.:

  • przy podnoszeniu dna zatoki
  • w zębodołach poestrakcyjnych
  • w leczeniu implantologicznym
  • przy procedurach augmentacyjnych
  • przy odbudowie tkanek miękkich i kostnych
  • fibryna jest naturalnym opatrunkiem

W Karp Med zabieg składa się z trzech etapów: pobrania krwi własnej Pacjenta, odwirowania jej składników (PRF), następnie podania Pacjentowi. Zabieg poprzedza szczegółowa diagnostyka oraz konsultacja z lekarzem.

Zastosowanie w stomatologii
Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu