Czyszczenie implantów zębów - co należy wiedzieć?

Osoby, które z różnych przyczyn straciły część uzębienia, coraz częściej decydują się na wszczepienie implantów zębowych. Ich zaletą jest brak ruchomych elementów, a Pacjenci doceniają je również za to, że prezentują się równie dobrze, co naturalne zęby. Należy jednak pamiętać, że aby cieszyć się pięknym uśmiechem, trzeba dbać o ich higienę. Jak to zrobić? Co muszą wiedzieć osoby decydujące się na implanty?

Postępowanie po zabiegu wszczepienia implantu 

O odpowiedniej higienie implantów zębowych należy pomyśleć bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Najważniejsze jest, aby stosować się do zaleceń lekarza, który zajął się wstawianiem zęba, ponieważ mogą być różne w zależności od konkretnego przypadku. Gojenie implantów wymaga bowiem czasu.

Aby go przyspieszyć, ważny jest odpoczynek i stosowanie antybiotyków. Stomatolog z pewnością zaleci też szczotkowanie szczoteczką o miękkich włóknach, zwłaszcza w dniu zabiegu. Dla zachowania higieny i bezpieczeństwa konieczne będzie też unikanie twardego i kwaśnego jedzenia, a także palenia papierosów.

Higiena implantów zębowych 

Korzystając z usług protetyka stomatologicznego, trzeba również pamiętać o odpowiedniej higienie implantów po ich zagojeniu się. W tym przypadku zasady są bardzo zbliżone do tych, które warto stosować w przypadku naturalnego uzębienia. Kluczowe jest szczotkowanie co najmniej 2 razy dziennie.

Warto zastanowić się też nad zmianą szczoteczki na elektryczną, która jest skuteczniejsza od tradycyjnej. Przyda się również nić dentystyczna, którą najlepiej czyścić implanty co najmniej raz dziennie. Nie sposób nie wspomnieć też o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Dentysta powinien średnio co pół roku zająć się czyszczeniem zębów (również implantów) oraz skontrolowaniem ich zdrowia.

Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu