Implant zębowy - czy warto się na niego zdecydować?

Aktualnie coraz więcej osób zwraca uwagę na estetykę swojego uzębienia. Protetyka stomatologiczna jest dziedziną wciąż rozwijającą się i oferującą coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Wśród nich zainteresowaniem cieszą się implanty zębowe będące alternatywę dla tradycyjnych protez. Przeczytaj, czy warto się na nie zdecydować.

Co wyróżnia implanty zębowe?

Jednym z największych atutów implantów zębowych jest ich naturalny wygląd. Osadzone na stałe w kości szczęki lub żuchwy, są w stanie całkowicie zastąpić brakujące zęby, nie wprowadzając żadnych ograniczeń ani dyskomfortu podczas jedzenia czy mówienia.

Ponadto, implanty zębowe mogą mieć pozytywny wpływ na kondycję kości szczęki i żuchwy, ponieważ ich obecność sprawia, że kość jest stymulowana i nie ulega zanikowi, jak to ma miejsce w przypadku braku zęba.

Warto również zauważyć, że implanty mają długą żywotność – przy właściwym dbaniu o higienę jamy ustnej mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Nie wymagają też specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy regularne szczotkowanie oraz wizyty kontrolne u dentysty.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wstawienie implantu zęba?

W naszej ofercie na terenie Jaworzna znajduje się protetyka stomatologiczna, a także implanty zębowe. Oba sposoby są zaliczane do jednych z najczęściej stosowanych metod odbudowy uzębienia. Dzięki nowoczesnym technologiom implanty są biokompatybilne, co oznacza, że organizm nie odrzuca ich jako obcych. Dodatkowo nie wymagają ingerencji w sąsiedztwo zdrowych zębów.

Decydując się na implanty, można uzyskać estetyczny wygląd i piękny uśmiech, pozbywając się tym samym kompleksów związanych z brakiem zębów.

Wcześniej jednak warto skonsultować się ze specjalistą, który poinformuje, czy ta metoda odbudowy jest właściwa dla pacjenta.

Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu