Jak wygląda zabieg zakładania implantów zębów?

Jedną z najnowocześniejszych metod uzupełnienia braków w uzębieniu jest zabieg zakładania implantów zębowych. Pozwala przede wszystkim na przywrócenie estetyki uśmiechu. Dowiedz się, jak dokładnie przebiega proces implantacji.

Konsultacja, badania i leczenie stomatologiczne

Nim dojdzie do założenia implantu zęba, konieczna jest konsultacja ze stomatologiem. W jej trakcie dentysta przeprowadzi wywiad medyczny z pacjentem. Podczas niego oceni stan zębów pacjenta, zdiagnozuje braki w uzębieniu.  Ponadto może zlecić wykonanie badania, jakim jest zdjęcie pantomograficzne. Ma ono na celu ocenienie czy zabieg może zostać przeprowadzony oraz określenie jakości kości, na które zostaną wprowadzone implanty. Następnie, jeśli będzie to konieczne, pacjent będzie musiał poddawać się leczeniu stomatologicznemu.

W dalszym etapie chirurg stomatolog w Jaworznie zaproponuje plan działania, po czym dobierze rodzaj implantów zębowych oraz miejsce ich wprowadzenia.

Wstawienie implantów, rekonwalescencja i zamocowanie koron

Przed zabiegiem stomatolog musi odpowiednio przygotować miejsce, w którym zostanie wszczepiony implant. W tym celu stosuje się narzędzia chirurgiczne do przecięcia dziąseł i odsłonięcia kości. Następnie do kości zostaje wprowadzony implant. Po czym stomatolog zszywa dziąsło, aby go zabezpieczyć i przyspieszyć proces gojenia. Okres ten może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy i jest kwestią mocno indywidualną. Podczas niego kość łączy się z implantem, tworząc w ten sposób mocną strukturę.

Gdy dojdzie już do pełnego zagojenia, chirurg stomatolog umieszcza w implantach koronę zęba. Może być ona wykonana z takich materiałów jak porcelana czy ceramika. Swoim wyglądem przypomina naturalny ząb. Po jej zamocowaniu pacjent może cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem.

Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu