Wszystko, co należy wiedzieć przed zdecydowaniem się na implant zęba

Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań wśród osób, które w wyniku choroby, urazu bądź starzenia straciły zęby, są implanty. Jednakże przed podjęciem decyzji o ich wstawieniu warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Poznaj najważniejsze informacje o implancie zęba oraz jego rodzajach.

Co to jest implant zęba?

Sztuczny korzeń, który jest wprowadzany do kości szczęki lub żuchwy w celu zastąpienia utraconego zęba, nazywa się implantem zębowym.  Jest to jedna z najskuteczniejszych i najtrwalszych metod naprawy braków uzębienia, pozwalający osiągnąć naturalnie wyglądający efekt.

Implanty zębowe są dedykowane dla osób, które utraciły zęby w wyniku urazu, choroby lub starzenia się. Pomagają odzyskać naturalny uśmiech, a także samoakceptację.

Proces implantacji jest wieloetapowy i wymaga współpracy pacjenta oraz stomatologa. Warto wiedzieć, że decyzja o wstawieniu implantu zębowego w Jaworznie, powinna być poprzedzona wnikliwą oceną stanu zdrowia jamy ustnej oraz konsultacją z chirurgiem stomatologiem.

Rodzaje implantów zębowych

Istnieje wiele wariantów, które różnią się między sobą wielkością, kształtem, materiałem oraz sposobem wykonania. Jednymi z najczęściej wstawianych są implanty śródkostne, które wprowadza się do kości. Warto zaznaczyć, że mogą przybierać formy, np. cylindryczną, stożkową czy łukowatą.

Wśród zębowych implantów śródkostnych można wyróżnić:

  • pojedyncze, zastępujące jednego zęba,
  • mostowe, które są połączone ze sobą i zastępują kilka zębów.

Wybór rodzaju implantu zębowego zależy tak naprawdę od wielu czynników, takich jak ilość i jakość kości, liczba ubytków do zastąpienia oraz indywidualne potrzeby. Ważne jest, aby zostały prawidłowo wykonane przez specjalistów z doświadczeniem w implantologii stomatologicznej.

Wróć
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu