Blog ekspertów

Mamy nadzieję, że nasze teksty będą dla Was drogowskazem w decyzjach dotyczących leczenia stomatologicznego. Dzielimy się wiedzą, odkłamujemy mity dotyczące stomatologii, dajemy Wam przykłady z przeprowadzonych zabiegów wśród naszych Pacjentów.

Rola technologii cyfrowej w protetyce stomatologicznej

Technologia cyfrowa odgrywa coraz większą rolę we wszystkich dziedzinach medycyny, w tym w stomatologii i protetyce stomatologicznej. Dzięki postępowi w dziedzinie technologii cyfrowej możliwe stało się wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. W niniejszym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób technologia cyfrowa zmienia protetykę stomatologiczną oraz jakie korzyści niesie dla pacjentów i specjalistów stomatologicznych.

Data publikacji: 29 marca 2024
Protetyka
Jak zadbać o zdrowie jamy ustnej po zabiegu protetycznym?

Zabiegi protetyczne, takie jak wszczepienie protezy czy mostu, mogą stanowić znaczący krok w poprawie funkcji i estetyki jamy ustnej. Jednak równie istotne jest zadbanie o zdrowie jamy ustnej po takim zabiegu, aby uniknąć ewentualnych powikłań i cieszyć się pełnymi korzyściami protetyki. Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne kontrole u dentysty są kluczowe dla utrzymania zdrowego uśmiechu po wszczepieniu protezy.

Data publikacji: 20 grudnia 2023
Protetyka
7 cech dobrego protetyka

Opracowywaniem oraz naprawę protez, a także aparatów zębowych zajmuje się protetyk. W swojej pracy bazuje głównie na zdjęciach RTG i wyciskach zębów pacjentów.  Jest przede wszystkim wyspecjalizowanym technikiem dentystycznym współpracującym z gabinetami stomatologicznymi. Czym się kierować, aby wybrać najlepszego protetyka?

Data publikacji: 22 lutego 2023
Protetyka
Mosty czy implanty?

Przed podjęciem decyzji, jakie uzupełnienie zastosujemy, konieczna jest dokładna ocena warunków zaistniałych w jamie ustnej. Przeprowadzamy wywiad z Pacjentem w kierunku chorób ogólnoustrojowych lub używek, które mogą utrudnić przeprowadzenie wybranego zabiegu. Ten pierwszy krok - całościowa, rzetelna diagnostyka będzie podstawą dla lekarza, by zdecydować o dalszym leczeniu Pacjenta.

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 28 lutego 2022
Implantologia Protetyka
Co dalej po leczeniu kanałowym?

Odbudowa zębów po leczeniu kanałowym jest zabiegiem trudnym. Wiąże się z rekonstrukcją utraconych tkanek zęba, co w praktyce wymaga od lekarza nie tylko wiedzy, ale również sporego doświadczenia. Warto jednak podjąć to wyzwanie, ponieważ dobrze wyleczony kanałowo i odbudowany ząb może posłużyć pacjentowi jeszcze wiele lat.

Autor: lek. stom. Tadeusz Karp
Data publikacji: 05 stycznia 2022
Endodoncja Protetyka
Umów się na konsultację

Leczenie stomatologiczne warto rozpocząć od wizyty konsultacyjnej, na której wraz z lekarzem omówią Państwo najlepsze możliwe rozwiązania w naszym gabinecie. W razie konieczności zlecimy wykonanie odpowiednich zdjęć i przeprowadzenie dodatkowych badań. Wiele z nich możemy zrealizować w naszym centrum stomatologicznym w Jaworznie.

+48 32 753 18 78

Telefon
Zadzwoń
do nas
Lokalizacja
Pokaż trasę
dojazdu